Aktuální informace
archiv novinek
Sportovní den 05.12.2019 Více
Erasmus+ 11.11.2019 Více
Soutěž SUSO 11.06.2019 Více
Erasmus+ 01.04.2019 Více
Stipendium MSK 01.05.2017 Více
Infotherma 2016 19.01.2016 Více
Virtuální
prohlídka
Kořenový
certifikát
Co získáš studiem u nás ? Více informací
Úvodní strana
Menu - HLAVNÍ MENU
BAZÉN - INFORMACE

Otevírací doba dnes:

Dnes je 30.3.2020
Zobrazit vstupné Stáhnout rozpis měsíce
BAZÉN MIMO PROVOZ DO ODVOLÁNÍ. TĚLOCVIČNY TAKÉ MIMO PROVOZ.ŠKOLA UZAVŘENÁ.

Aktuální informace

Soutěž "Učeň Instalatér 2018"

Dobrá příprava se vyplácí aneb zlatý hattrick našich Instalatérů v roce 2018

V úterý 20.února 2018 za účasti prezidenta Cechu topenářů a instalatérů ČR pana Bohuslava Hamroziho proběhla „Soutěž odborných dovedností“ oboru Instalatér pro rok 2018 v Moravskoslezském kraji. Soutěž organizuje Cech topenářů a instalatéru ČR ve spolupráci se Střední školou polytechnickou Brno Jílová, která tuto soutěž organizuje v jednotlivých krajích ČR.

Soutěž je zaměřena na zpracování tří základních konstrukčních materiálů jako je ocel, plast a měď. Z těchto konstrukčních materiálů musí jednotliví žáci vytvořit dílčí sestavu podle výkresové dokumentace. Hodnocení jednotlivých žáků provádí nezávislá komise, kterou nominuje Střední   škola polytechnická Brno Jílová. Vítěz regionálního kola reprezentuje v celostátním finále zejména MSK a střední školu na které studuje.

Hlavním kritériem je rozměrová přesnost a technologická správnost. V konečné fázi se tyto dílčí sestavy spojí v jeden montáží celek a provede se tlaková zkouška. Chyby v dodržení stanovených rozměrů způsobí, že nelze tuto montáž provézt a sestava je tak nefunkční. Kromě těchto tří konstrukčních úloh žáci musí prokázat základní montážní dovednosti zdravotechnických zařízení jako je montáž před-stěnových prvků firmy Geberit. Zde se hodnotí zejména technologická správnost montáže a funkčnost systému. Jednotlivé úlohy jsou časově omezené a na základě bodového hodnocení sestaví komise pořadí jednotlivých žáků. Součástí soutěže je kromě prokázání nabytých praktických dovedností i ověření odborných znalostí z oboru vodoinstalací, vytápění a plynu. 

Jak celá soutěž dopadla z pohledu hodnocení?

Pro naši školu úspěšně, stejně jako v předchozích letech navázali naši žáci na úspěchy z minulých let. Naši žáci získali první dvě místa v této prestižní soutěži s výrazným bodovým ziskem. Naši školu reprezentovali dva žáci třetího ročníku oboru Instalatér Ondřej Staněk a Robin Szarka. Za své umístění si odnesli hodnotné ceny, které využijí pro rozvoj své profese instalatéra. Za jejich úspěchem stojí i pedagogičtí pracovníci tohoto oboru, kteří zodpovědně vedli jejich přípravu.

Ceny pro nejlepší žáky poskytnul MSK a firma GCE Chotěboř. Gratulujeme všem úspěšným žákům a děkujeme i ostatním žákům, kteří se soutěže účastnili. I žáci umístění na dalších místech si odnesli ceny za snahu připravit se do této prestižní soutěže.

Tak hodně úspěchu v celorepublikovém finále, které proběhne v Brně u příležitosti „Stavebního veletrhu 2018“, který proběhne od 25.dubna do 28.4.2018 na BVV


Poslední změna: 22.02.2018 - 13:47

Zpět
Obor - Zedník Obor - Elektrikář Obor - Tesař
Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace