Virtuální
prohlídka
Co získáš studiem u nás ? Více informací
Úvodní strana
Menu - HLAVNÍ MENU

Aktuální informace

Soutěž "Učeň Instalatér 2018"

Dobrá příprava se vyplácí aneb zlatý hattrick našich Instalatérů v roce 2018

V úterý 20.února 2018 za účasti prezidenta Cechu topenářů a instalatérů ČR pana Bohuslava Hamroziho proběhla „Soutěž odborných dovedností“ oboru Instalatér pro rok 2018 v Moravskoslezském kraji. Soutěž organizuje Cech topenářů a instalatéru ČR ve spolupráci se Střední školou polytechnickou Brno Jílová, která tuto soutěž organizuje v jednotlivých krajích ČR.

Soutěž je zaměřena na zpracování tří základních konstrukčních materiálů jako je ocel, plast a měď. Z těchto konstrukčních materiálů musí jednotliví žáci vytvořit dílčí sestavu podle výkresové dokumentace. Hodnocení jednotlivých žáků provádí nezávislá komise, kterou nominuje Střední   škola polytechnická Brno Jílová. Vítěz regionálního kola reprezentuje v celostátním finále zejména MSK a střední školu na které studuje.

Hlavním kritériem je rozměrová přesnost a technologická správnost. V konečné fázi se tyto dílčí sestavy spojí v jeden montáží celek a provede se tlaková zkouška. Chyby v dodržení stanovených rozměrů způsobí, že nelze tuto montáž provézt a sestava je tak nefunkční. Kromě těchto tří konstrukčních úloh žáci musí prokázat základní montážní dovednosti zdravotechnických zařízení jako je montáž před-stěnových prvků firmy Geberit. Zde se hodnotí zejména technologická správnost montáže a funkčnost systému. Jednotlivé úlohy jsou časově omezené a na základě bodového hodnocení sestaví komise pořadí jednotlivých žáků. Součástí soutěže je kromě prokázání nabytých praktických dovedností i ověření odborných znalostí z oboru vodoinstalací, vytápění a plynu. 

Jak celá soutěž dopadla z pohledu hodnocení?

Pro naši školu úspěšně, stejně jako v předchozích letech navázali naši žáci na úspěchy z minulých let. Naši žáci získali první dvě místa v této prestižní soutěži s výrazným bodovým ziskem. Naši školu reprezentovali dva žáci třetího ročníku oboru Instalatér Ondřej Staněk a Robin Szarka. Za své umístění si odnesli hodnotné ceny, které využijí pro rozvoj své profese instalatéra. Za jejich úspěchem stojí i pedagogičtí pracovníci tohoto oboru, kteří zodpovědně vedli jejich přípravu.

Ceny pro nejlepší žáky poskytnul MSK a firma GCE Chotěboř. Gratulujeme všem úspěšným žákům a děkujeme i ostatním žákům, kteří se soutěže účastnili. I žáci umístění na dalších místech si odnesli ceny za snahu připravit se do této prestižní soutěže.

Tak hodně úspěchu v celorepublikovém finále, které proběhne v Brně u příležitosti „Stavebního veletrhu 2018“, který proběhne od 25.dubna do 28.4.2018 na BVV


Poslední změna: 22.02.2018 - 13:47

Zpět
Vyuč se řemeslu - získáš respekt
Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace