Virtuální
prohlídka
Co získáš studiem u nás ? Více informací
Úvodní strana
Menu - HLAVNÍ MENU

Aktuální informace

Erasmus+

Díky programu Erasmus+ se vydalo 23 žáků naší školy do Portugalska na 3-týdenní stáž, ubytováni jsou ve městě Braga. Žáci zde pracují ve firmách různého zaměření (nábytkářská a dřevařská výroba, truhlář, stavebnictví a instalatérství). 

V rámci jejich stáže jsou umístěni do šesti zahraničních firem ve svém oboru, kde mohou vyzkoušet jinou technologii a postupy, než které jsou k vidění u nás. 

Žáci dřevařských oborů byli rozděleni na jednotlivá firemní pracoviště (ABM, DOMOVE, MOOVLUX…), kde sestavují nábytek do kuchyní, vyrábějí jednotlivé díly na CNC strojích nebo laminují dřevotřískové desky. Stavaři a instalatéři se podílejí jak na pracích v interiéru (kompletní rekonstrukce a realizace koupelen, instalace a opravy vodovodního zařízení), tak i na exteriérových rekonstrukcích (zhotovení fasád, omítky atd.). 

Velkým benefitem celého pobytu jsou nezapomenutelné zážitky a zkušenosti. Při komunikaci se svými nadřízenými si procvičují kromě odborné angličtiny i základní fráze a výrazy v portugalštině. 

Ve volných dnech jsou naplánovány výlety po krásách Portugalska, kterými jsou např. Peneda Geres, Porto, Aveiro, Viana do Castelo. Na posledním zmíněném výletu se jim líbilo zatím nejvíce, protože se jednalo o jednu z nejkrásnějších portugalských pláží a měli možnost si zaplavat v oceánu. 

Atmosféra všech dní v Portugalsku je nabitá pozitivní energií;)

 

Fotky naleznete zde.

 

  


Poslední změna: 14.06.2023 - 19:21

Zpět
Vyuč se řemeslu - získáš respekt
Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace