Aktuální informace
archiv novinek
Stipendium MSK 02.05.2017 Více
Infotherma 2016 20.01.2016 Více
Virtuální prohlídka
Úvodní strana Informace pro studentyUkončení studiaMaturitní zkouška
Menu - HLAVNÍ MENU
BAZÉN - INFORMACE

Otevírací doba dnes:

06:30 - 08:00
14:00 - 16:00
19:00 - 21:00
Dnes je 21.11.2017
Zobrazit vstupné Stáhnout rozpis měsíce
Pondělí od 6.30 - 7.30h.,úterý od 15.30 - 16.00h..,středa 18.00 -19.30h.,čtvrtek 6.30 - 7.30h. 15.00 - 16.00h. bazén omezen na polovinu

Český jazyk

Seznam literárních děl pro dílčí ústní maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury – základní úroveň obtížnosti

 

Literatura do konce 19.Století

1.    Homér: Ilias a Odysseia

2.    Vojtěch Zamarowski: Epos o Gilgamešovi

3.    William Shakespeare: Romeo a Julie

4.    Podkoní a žák

5.    Euripides: Medea

6.    Giovanni Boccaccio: Dekameron

7.    Miguel de Cervantes Saavedra: Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha

8.    Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa

9.    N.V.Gogol:  Revizor

10. Charles Baudelaire:  Květy zla

11. Victor Hugo:  Bídníci

12. Victor Hugo:  Chrám Matky Boží v Paříži

13. Alexandre Dumas:  Hrabě Monte Christo

14. Charlotte Bronteová:  Jana Eyrová

15. Edgar Allan Poe: Havran

16. R.L.Stevenson:  Ostrov pokladů

17. Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna

18. H.G.Wells: Válka světů

19. 14 K. J. Erben: Kytice

20. A.a V.Mrštíkové:  Maryša

21. Gabriela Preissová: Její pastorkyňa

22. F.L.Čelakovský:  Ohlas písní ruských

23. K.H.Mácha: Máj

24. Jan Neruda:  Balady a romance

25. Jakub Arbes:  Svatý Xaverius

26. Božena Němcová:  V zámku a podzámčí

27. K. V. Rais: Kalibův zločin

28. Alois Jirásek: F. L. Věk

29. K. H. Borovský: Král Lávra

30. Jaroslav Vrchlický: Noc na Karlštejně

 

Literatura 20.a 21.století

31. G.B.Shaw:  Pygmalion

32. E.M.Remarque:  Na západní frontě klid

33. John Steinbeck:  Na východ od ráje

34. George Orwell: Farma zvířat

35. Romain Rolland: Petr a Lucie

36. Deník Anne Frankové

37. A.de Saint Exupéry:  Malý princ

38. Alexandr Solženicyn:  Jeden den Ivana Děnisoviče

39. J.R.R.Tolkien:  Společenstvo prstenu

40. Anton Myrer: Poslední kabriolet

41. William Styron:  Sophiina volba

42. Václav Havel:  Audience

43. Petr Bezruč:  Slezské písně

44. Zdeněk Jirotka:  Saturnin

45. Ladislav Fuks:  Spalovač mrtvol

46. Václav Kaplický:  Kladivo na čarodějnice

47. Bohumil Hrabal:  Obsluhoval jsem anglického krále

48. Arnošt Lustig:  Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

49. Ota Pavel:  Smrt krásných srnců

50. Michal Viewegh:  Báječná léta pod psa

51. Karel Čapek:  Hordubal

52. Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

53. Jiří Wolker: Těžká hodina

54. Karel Čapek: Bílá nemoc

55. Viktor Dyk: Krysař

56. Vladislav Vančura: Rozmarné léto

Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

58. Jan Drda: Němá barikáda

59. Karel Poláček: Bylo nás pět

60. Eva Kantůrková: Přítelkyně z domu smutku 

Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace